logo specctrum.eu

SPECCTRUM.EU

Pościel z mikrofibry i jej właściwości. Czym jest mikrofibra?

Data publikacji:
12 grudnia 2021

Mikrofibra to najprościej rzecz ujmując nic innego jak mikrowłókna, na które to składają się przede wszystkim włókna poliamidowe i poliestrowe. Włókna te, w co aż trudno uwierzyć są kilkadziesiąt razy cieńsze od bawełny, jedwabiu czy lnu. Są to bardzo gęste włókna, co między innymi wpływa na właściwości pościeli z mikrofibry. Taka pościel jest z reguły bardzo trwała i zazwyczaj wytrzymuje bardzo długo.


Mikrofibra to rodzaj materiału, który jest niezwykle odporny na rozciąganie i inne różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.
Pościelą z mikrofibry będziemy cieszyć się niezwykle długo, nie będzie się nam mechacić ani przedzierać. Mikrofibra jest jedynym materiałem sztucznym polecanym do produkcji pościeli obok surowców naturalnych. Pościel z mikrofibry jest niezwykle miła i przyjemna w dotyku, nie podrażnia naszej skóry, a jej lekkość i przewiewność zapewnia, że nasze ciało się nie poci. Jest ona doskonała dla i szczególnie polecana osobom ze skłonnościami do takiej przypadłości, jaką jest alergia. Pościel taką bez problemu możemy również umieścić w łóżeczku dziecka, gdyż nie namnażają się w niej bakterie oraz roztocza.

specctrum.eu