logo specctrum.eu

SPECCTRUM.EU

Narzędzia wspierające e-commerce

Data publikacji:
6 stycznia 2022

Ostatnie 2 lata dla rynku e-commerce był bardzo specyficzny. Jednym z głównych czynników, który miał wpływ na znaczny rozwój zakupów on-line, jest pandemia COVID-19. Wprowadzone obostrzenia dla sprzedaży tradycyjnej wpłynęły na znaczne zwiększenie zakupów w sieci.

Jak rozwijać stronę www

Firmy, które do tej pory traktowały sprzedaż internetową jedynie jako dodatek do tradycyjnego kanału sprzedaży, stacjonarnej musiały w bardzo krótkim czasie zrewidować swoją strategię. Żeby utrzymać się na rynku i zapewnić ciągłość sprzedaży, firmy w szybkim tempie uruchamiały sklepy internetowe, które nie zawsze były odpowiednio przygotowane do prowadzenia efektywnej sprzedaży. W znacznie lepszej sytuacji znalazły się firmy, które swoją sprzedaż opierały głównie na kanale elektronicznym. Dla nich nowym wyzwaniem jest praca nad optymalizacją i poprawą współczynników konwersji, które zapewnią przewagę nad rosnącą konkurencją w Internecie.

Sklep na urządzeniu mobilnym
Rozwój e-commerce jest jednym z najważniejszych priorytetów przedsiębiorstw.

Firmy, które już od dłuższego czasu są w Internecie, jak również te, które musiały w trybie ekspresowym uruchomić kanał on-line, musiały zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Ogromny wzrost zainteresowania zakupami on-line, nową konkurencją i oczekiwaniami użytkowników wymuszą na platformach e-commerce wykorzystania różnych narzędzi. Aktualnie użytkownik oczekuje od sklepów e-commerce wygodnej nawigacji, dostarczenia wszystkich wymaganych informacji, łatwego procesu zakupu jak również szybkiej realizacji zamówienia.

Każde wdrożenie narzędzia e-commerce należy poprzeć wnikliwą analizą, czy zastosowanie danego rozwiązania spełni pokładane oczekiwania. W sieci możemy spotkać wiele porównań i testów różnych rozwiązań. Jedną z takich stron jest strona1.pl, która jest bazą narzędzi oraz firm dostarczających usługi dla stron e-commerce. Katalog usług i narzędzi dla e-commerce jest cały czas rozwijany, co pozwala na zapoznanie się z większą liczbą narzędzi i następnie przeprowadzić analizę wybranych rozwiązań wspomagających sprzedaż e-sklepów. Odwiedzając jedną stronę mamy, możliwość przeglądu narzędzi i usług e-commerce dedykowane do różnych zastosowań.

Handel elektroniczny, tak samo jak tradycyjny wymaga ciągłych nakładów finansowych i rozwoju. Bez monitorowania rynku narzędzi e-commerce i testowania najlepszych rozwiązań sklep internetowy nie będzie się rozwijał.

specctrum.eu