logo specctrum.eu

SPECCTRUM.EU

Na czym polega audyt serwerów?

20 lipca 2021

Audyt informatyczny cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Takie usługi oferują m.in. firmy zajmujące się outsourcingiem IT. Korzystają z nich zarówno przedsiębiorstwa prywatne, jak i spółki, międzynarodowe koncerny czy instytucje państwowe. W skład takiego audytu wchodzi m.in. sprawdzenie bezpieczeństwa sieci oraz weryfikacja wydajności sieci. Ważnym punktem jest także weryfikacja serwerów. Na czym polega audyt serwerów?

Audyt bezpieczeństwa


W ramach audytu serwerów można wyróżnić audyt bezpieczeństwa oraz audyt sprzętowy. Audyt bezpieczeństwa polega najczęściej na dokonaniu weryfikacji usług sieciowych. Firmy zajmujące się audytem sprawdzają także prawa dotyczące dostępu do folderów oraz plików, weryfikują prawa dostępu do systemu Windows, sprawdzają użytkowników, którzy są upoważnieni do logowania się na serwer. Kolejnym krokiem jest zwykle sprawdzeniem zapory Firewall oraz systemu zabezpieczeń IDS, sprawdzenie kopii zapasowych.

Audyt sprzętowy

W ramach audytu serwerów firmy wykonują również audyt sprzętu. W skład tych działań zwykle wchodzi sprawdzenie dysków RAID. Informatycy weryfikują również ustawienia systemu BIOS, sprawdzają kontroler dysku RAID. Kolejnym krokiem audytu sprzętowego często jest sprawdzenie oprogramowania płyty głównej.

Możesz przeczytać również o:

13 października 2022
Oświetlenie robocze Marled

Historia marki Mareld zaczyna się od tego, że oferowane przez inne marki reflektory robocze są często słabe, nieodpowiednio zabezpieczone i mogą powodować wiele uszkodzeń. Dlatego Mareld stworzył oświetlenie LED, które sprawdzi się w każdej sytuacji, niezależnie od warunków atmosferycznych. Tworzą je profesjonaliści dla profesjonalistów. Wybierając oświetlenie robocze Marled, otrzymujesz wysokiej jakości produkty wyprodukowane w Szwecji. […]

Czytaj dalej >
22 maja 2022
Klasztor Karmelitów Bosych w Zagórzu

Ogromne ruiny barokowego klasztoru z końca XVIII wieku - ulokowane w województwie podkarpackim, w miejscowości Zagórz koło Sanoka. Warownia Zakonu Karmelitów Bosych Zagórza w województwie, położone jest na Wzgórzu Mariemont (345 m n.p.m.) w zakolu rzeki Osławy. Jeden z nielicznych dobrze zachowanych klasztorów obronnych w Polsce i dawnej Rzeczypospolitej. Ruiny klasztoru wpisane są do Rejestru […]

Czytaj dalej >
specctrum.eu