logo specctrum.eu

Flow Pack w przemyśle

9 kwietnia 2021

Przemysł jest to sektor gospodarki, który stawia przed sobą wysokie wymagania dotyczące kwestii opakowań. Najważniejszą zaleta opakowań jest wytrzymałość, dlatego najczęściej wykorzystywanym opakowaniem w przemyśle jest folia. Do największych jej korzyści należą: duża wytrzymałość, elastyczność, nie przepuszczalność wody. Folie wytwarzane są z szerokiej gamy materiałów, najczęściej są to tworzywa sztuczne.


W czasie produkcji systemy pakujące pozwalają odpowiednio dopasować opakowanie do produktu. Technologia flow-pack może być wykorzystana przy produktach spożywczych jak i przemysłowych. Ten system zapewnia dużą ergonomiczność, oszczędność czasu i pieniędzy. Cały proces polega na tym, że z jednej strony folie zgrzewa się, wewnątrz zostaje umieszczony pakowany produkt, później następuje ponowne zgrzanie opakowania. Maszyny typu flow-pack mogą być wykorzystywane do pakowanie seryjnego. Najczęściej stosowane folie do maszyn flow-pack są o grubości 30-40 mikronów. Dzięki całkowitej automatyzacji procesu pakowania, folie flow-pack są doskonałym rozwiązaniem dla firm, które produkują szeroki asortyment produktów. Tego typu opakowanie nie przepuszcza powietrza, a ponadto producent może umieścić na nim swoje logo i ciekawą grafikę. Folie są doskonałym podłożem do druku cyfrowego. To rozwiązanie jest gwarantem wydajnej i funkcjonalnej pracy. Opakowania stanowią integralną część produktu, odpowiednio dobrane opakowanie decyduje o jakości produktu. Dzięki zastosowaniu folii produkty zyskują dłuższą świeżość oraz nie tracą swoich walorów smakowych.


Obecnie to głównie folie zabezpieczają towary przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, zapewniają również łatwy transport. Opakowania to stale towarzyszący element każdego produktu, więc powinniśmy uwzględniać, to dbając o ochronę środowiska.

Możesz przeczytać również o:

30 lipca 2021
Co warto zobaczyć na Podkarpaciu

Podróżując, po Podkarpaciu można zwiedzić ciekawe miejsce związane historią, techniką jak również naturą. W tym artykule możesz przeczytać tylko o kilku wybranych miejscach, które warto zobaczyć odwiedzając Podkarpacie. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, który w dużym skrócie opisuje podkarpackie atrakcje turystyczne. Skansen w Markowej Miejsce to dużej mierze miało prezentować dawne życie mieszkańców Markowej. […]

Czytaj dalej >
21 lipca 2021
Jak zabezpieczyć swoje pliki na komputerze i w sieci?

W dobie postępującej cyfryzacji prace biurowe bardzo często przybierają formę zdalną, która jest związana z pewnymi restrykcjami. Oczywistym jest bowiem, że nie można swobodnie posługiwać się danymi, które mogą się okazać newralgiczne dla istnienia firmy lub zdradzić jej tajemnice. Istotnym jest zatem perfekcyjne zrozumienie faktu, że z pewnym rodzajem danych nie można obchodzić się zbyt […]

Czytaj dalej >
specctrum.eu