logo specctrum.eu

SPECCTRUM.EU

Flow Pack w przemyśle

9 kwietnia 2021

Przemysł jest to sektor gospodarki, który stawia przed sobą wysokie wymagania dotyczące kwestii opakowań. Najważniejszą zaleta opakowań jest wytrzymałość, dlatego najczęściej wykorzystywanym opakowaniem w przemyśle jest folia. Do największych jej korzyści należą: duża wytrzymałość, elastyczność, nie przepuszczalność wody. Folie wytwarzane są z szerokiej gamy materiałów, najczęściej są to tworzywa sztuczne.


W czasie produkcji systemy pakujące pozwalają odpowiednio dopasować opakowanie do produktu. Technologia flow-pack może być wykorzystana przy produktach spożywczych jak i przemysłowych. Ten system zapewnia dużą ergonomiczność, oszczędność czasu i pieniędzy. Cały proces polega na tym, że z jednej strony folie zgrzewa się, wewnątrz zostaje umieszczony pakowany produkt, później następuje ponowne zgrzanie opakowania. Maszyny typu flow-pack mogą być wykorzystywane do pakowanie seryjnego. Najczęściej stosowane folie do maszyn flow-pack są o grubości 30-40 mikronów. Dzięki całkowitej automatyzacji procesu pakowania, folie flow-pack są doskonałym rozwiązaniem dla firm, które produkują szeroki asortyment produktów. Tego typu opakowanie nie przepuszcza powietrza, a ponadto producent może umieścić na nim swoje logo i ciekawą grafikę. Folie są doskonałym podłożem do druku cyfrowego. To rozwiązanie jest gwarantem wydajnej i funkcjonalnej pracy. Opakowania stanowią integralną część produktu, odpowiednio dobrane opakowanie decyduje o jakości produktu. Dzięki zastosowaniu folii produkty zyskują dłuższą świeżość oraz nie tracą swoich walorów smakowych.


Obecnie to głównie folie zabezpieczają towary przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, zapewniają również łatwy transport. Opakowania to stale towarzyszący element każdego produktu, więc powinniśmy uwzględniać, to dbając o ochronę środowiska.

Możesz przeczytać również o:

14 czerwca 2024
Kolejka linowa nad zaporą w Solinie atrakcją Bieszczad

W lipcu 2022 roku, w Solinie odbyło się uroczyste otwarcie długo wyczekiwanej kolejki linowej, która od razu stała się jedną z największych atrakcji turystycznych w Bieszczadach. Po ponad roku prac nad budową ośrodka turystycznego oraz czterech tygodniach montażu samej kolejki, mieszkańcy i turyści mogą cieszyć się niezwykłymi widokami i komfortową podróżą ze stacji dolnej Plasza […]

Czytaj dalej >
11 grudnia 2023
Co to jest Matter?

Co to jest Matter? Matter to otwarty, ujednolicony protokół łączności dla urządzeń IoT (Internet of Things) w inteligentnych domach. Został opracowany przez grupę firm technologicznych, w tym Apple, Google, Amazon, Samsung, Zigbee Alliance i Thread Group. Celem Matter jest ułatwienie użytkownikom łączenia i kontrolowania różnych inteligentnych urządzeń domowych, niezależnie od marki czy używanego systemu operacyjnego. […]

Czytaj dalej >
specctrum.eu