logo specctrum.eu

SPECCTRUM.EU

Flow Pack w przemyśle

9 kwietnia 2021

Przemysł jest to sektor gospodarki, który stawia przed sobą wysokie wymagania dotyczące kwestii opakowań. Najważniejszą zaleta opakowań jest wytrzymałość, dlatego najczęściej wykorzystywanym opakowaniem w przemyśle jest folia. Do największych jej korzyści należą: duża wytrzymałość, elastyczność, nie przepuszczalność wody. Folie wytwarzane są z szerokiej gamy materiałów, najczęściej są to tworzywa sztuczne.


W czasie produkcji systemy pakujące pozwalają odpowiednio dopasować opakowanie do produktu. Technologia flow-pack może być wykorzystana przy produktach spożywczych jak i przemysłowych. Ten system zapewnia dużą ergonomiczność, oszczędność czasu i pieniędzy. Cały proces polega na tym, że z jednej strony folie zgrzewa się, wewnątrz zostaje umieszczony pakowany produkt, później następuje ponowne zgrzanie opakowania. Maszyny typu flow-pack mogą być wykorzystywane do pakowanie seryjnego. Najczęściej stosowane folie do maszyn flow-pack są o grubości 30-40 mikronów. Dzięki całkowitej automatyzacji procesu pakowania, folie flow-pack są doskonałym rozwiązaniem dla firm, które produkują szeroki asortyment produktów. Tego typu opakowanie nie przepuszcza powietrza, a ponadto producent może umieścić na nim swoje logo i ciekawą grafikę. Folie są doskonałym podłożem do druku cyfrowego. To rozwiązanie jest gwarantem wydajnej i funkcjonalnej pracy. Opakowania stanowią integralną część produktu, odpowiednio dobrane opakowanie decyduje o jakości produktu. Dzięki zastosowaniu folii produkty zyskują dłuższą świeżość oraz nie tracą swoich walorów smakowych.


Obecnie to głównie folie zabezpieczają towary przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, zapewniają również łatwy transport. Opakowania to stale towarzyszący element każdego produktu, więc powinniśmy uwzględniać, to dbając o ochronę środowiska.

Możesz przeczytać również o:

13 października 2022
Oświetlenie robocze Marled

Historia marki Mareld zaczyna się od tego, że oferowane przez inne marki reflektory robocze są często słabe, nieodpowiednio zabezpieczone i mogą powodować wiele uszkodzeń. Dlatego Mareld stworzył oświetlenie LED, które sprawdzi się w każdej sytuacji, niezależnie od warunków atmosferycznych. Tworzą je profesjonaliści dla profesjonalistów. Wybierając oświetlenie robocze Marled, otrzymujesz wysokiej jakości produkty wyprodukowane w Szwecji. […]

Czytaj dalej >
22 maja 2022
Klasztor Karmelitów Bosych w Zagórzu

Ogromne ruiny barokowego klasztoru z końca XVIII wieku - ulokowane w województwie podkarpackim, w miejscowości Zagórz koło Sanoka. Warownia Zakonu Karmelitów Bosych Zagórza w województwie, położone jest na Wzgórzu Mariemont (345 m n.p.m.) w zakolu rzeki Osławy. Jeden z nielicznych dobrze zachowanych klasztorów obronnych w Polsce i dawnej Rzeczypospolitej. Ruiny klasztoru wpisane są do Rejestru […]

Czytaj dalej >
specctrum.eu